LINASTUSED:

Vaata kinos, telekast või mujal!


EDG PÕHIKIRI

MTÜ Eesti dokumentalistide gildi põhikiri


Kolmapäeviti - 18:00 - KUMU

 kumudok_logo.png

VAATA KAVA!

Matsalu Loodusfilmide festivali avab Ants Tammiku debüütfilm „Habras maailm“


Eesti looduse üks erilisemaid tunnusjooni on soomaastik. Film toob vaatajani kaks eri maailma, mis nii sisult kui vormilt on vastandid. Evolutsiooni käigus kujunenud korrapäratud loodusmaastikud koos seal toimetavate elusolenditega vastanduvad inimeste loodud korrapäraga, laitmatult sirgete kaevandamisväljadega.

Filmi maailma esilinastus toimub Matsalu festivali avatseremoonial Lihula Kultuurikeskuses 21. septebril kell 18:00 ning see osaleb ka festivali võistlusprogrammis.

 „Selliseid keskkondi nagu raba ja soo on vaja hoida kasvõi seetõttu, et saaksime igapäevasest haigest virrvarrist eemalduda ja tuletada meelde, et me ei ole maailmas number üks, vaid kõigest väike osa täiuslikult toimivas süsteemis“, mõtiskleb Tammik. „See film võiks olla mõeldud inimesele, kellel on aega seda vaadata ja kaasa mõelda.“

Tammik lõpetas 2013. aastal Balti Filmi ja Meediakooli operaatorina. „Ta on väga ambitsioonikas noor filmimees“, kiidab produtsent Riho Västrik. „Olles korraga nii operaator kui režissöör, on ta suurepäraselt oma tööga hakkama saanud.“

„Režissööri rõõmud tulid montaažis, operaatori rõõmud olid võtteplatsil“, meenutab autor oma kahestumist.

Kahjuks ei saa autor kauaoodatud esilinastusel osaleda, sest töötab praegu operaatorina Araabia Ühendemiraatides Toyota Hübriidtehnoloogia reklaamprojektis. Küll aga on esilinastusel kohal filmi helilooja Aivar Surva, helirežissöör Kauri Lemberg ja produtsent Riho Västrik.

Lisaks avatseremooniale 21. septebril näeb filmi ka 25. septembril kell 12:00 Lihula teatrisaalis.

 

Filmi tootmist toetas Eesti Kultuurkapital, arendusperioodi ka Eesti Filmi Instituut. Film valmis stuudios Vesilind.

VAATA TREILERIT!

habras maailm (1).jpg

habras maailm (4).jpg

habras maailm (5).jpg

Kaadrid filmist