LINASTUSED:

Vaata kinos, telekast või mujal!


EDG PÕHIKIRI

MTÜ Eesti dokumentalistide gildi põhikiri


Kolmapäeviti - 18:00 - KUMU

 kumudok_logo.png

VAATA KAVA!

Portreefilm Sven Grünbergist jõuab peagi kinodesse


Riho Västriku "Bonus track" esilinastub 21. aprillil.

Autori sõnul on portreefilmi fookus Sven Grünbergi loomingul, kuid samavõrd oluline on inimeseks olemise ja paremaks inimeseks saamise teema, samuti mõtisklused elu kaduvuse üle.

„Ma ei portreteeri Sveni kui läbinisti positiivset kangelast, vaid kui elavat inimest oma iseloomu ja
käitumisega. Ta armastab täiuseni lihvida oma teoseid, teeb seda üksi ja tunneb ennast nii kõige
kindlamalt. Koduses stuudios on töövahendiks arvutiga ühendatud klaviatuur, mis allub kuulekalt
peremehe soovidele. Keerulisem on suuremaid muusikute kollektiive sama kuulekalt toimima saada“.

Režissöör Riho Västrik ütleb, et esimesed kaadrid filmi jaoks pärinevad 2011. aastast, kui Dalai-laama käis kolmandat korda Eestis. Sven Grünberg oli selle vastuvõtu peakorraldaja.

„Soov loomingulisest inimesest filmi teha oli juba varem olemas. Kokkuleppele saime 2013. aastal, kui hakkasin filmima Sveni uue kontserdi "Vaadates sisse" ettevalmistusi. Sealt edasi olen kogu oma peategelase elus toimuval silma peal hoidnud“, ütleb Västrik.

Film jõuab kinodesse 21. aprillil.

23. aprillil toimub kinos Sõprus filmi eriseanss Sven Grünbergi osavõtul ning koos Grigori Kromanovi legendaarse mängufilmi "Hukkunud Alpinisti hotell" vaatamisega.

grynberg4.jpg

Sünopsis:

Sven Grünberg on helilooja, muusik, budistlik mõtleja, Dalai-laama maaletooja, isa – kui nimetada mõnd rolli tema elus. Muidugi on ta ka poeg, abikaasa, vend, õppejõud, inimene. Ta on isiksus, oma väljakujunenud maailmavaatega. Vaatamata kokkupuudetele budismiga on ta karmi ütlemisega mees, kes samas on oma seisukoha või hinnangu eest valmis ka vastutama.

Mõne aasta eest elas Grünberg üle raske südameoperatsiooni ja hakkas elule teise pilguga vaatama. „Bonus track” portreteerib Sven Grünbergi operatsioonijärgsel ajal, mil ta jätkuvalt loob uut muusikat, hoolitseb, et varasem looming saaks veatult talletatud, kasvatab oma eelkooliealist tütart ja korraldab juba kolmandat korda Tema Pühaduse XIV Dalai-laama vastuvõttu.