Uudised

Doki Kild 2022

Eesti Dokumentalistide Gildi kolleegipreemia pälvis Rainer Sarnet.

Kümnendat korda toimunud dokumentalistide suvekoolis anti välja kolleegipreemia Doki Kild, mille pälvis režissöör Rainer Sarnet filmi eest “Vaino Vahingu päevaraamat”.

Filmi aineseks on kirjanik ja psühhiaater Vaino Vahingu 1968-1984 aastatel kirjutatud päevaraamatud, mis kõnelevad kultuurielust, armuseiklustest, boheemlikest olengutest ja vaimsetest otsingutest. Ent Vahingust kui originaalsest kirjanikust hakati lugu pidama alles peale tema surma. Režissöör ja stsenarist Rainer Sarnet on püüdnud lahti mõtestada Vaino Vahingu isiksust ja loojanatuuri ning teda huvitanud päriselu ja mängu suhet.

Lavastuslik dokumentaal “Vaino Vahingu päevaraamat” esilinastus 2021 aasta PÖFFil. Film valmis tootjafirmalt Klaasmeri, produtsent Marianne Kõrver, osades Von Krahli trupi näitlejad Mari Abel, Taavi Eelmaa, Erki Laur, Tiina Tauraite, Juhan Ulfsak ja Liina Vahtrik.

Dokumentalistide Gildi auhind Doki Kild valitakse viimase aastaringi sees esilinastunud dokfilmide seast. Eelnevatel aastatel on kolleegipreemia pälvinud Nora Särak, Joosep Matjus, Jaanis Valk, Sandra Jõgeva, Marko Raat, Marta Pulk ja Carlos E. Lesmes.