Uudised

Doki Kild 2021

Dokumentalistide kolleegipreemia pälvis Carlos E. Lesmes

Üheksandat korda peetud Eesti dokumentalistide gildi suvekoolis anti üle iga-aastane kolleegipreemia Doki Kild, mille pälvis seekord režissöör Carlos E. Lesmes oma filmi “Üht kaotust igavesti kandsin” eest.

Kolumbia päritolu Carlos E. Lesmese teekonnadokk “Üht kaotust igavesti kandsin” on valminud filmistuudios Alasti Kino. See viib peategelase Eeva ekspeditsioonile Kolumbiasse, Bogotá hämartsooni, narkarite ja kodutute keskele, et leida üles oma kadunud vend Lauri, kes on mõnda aega narkomaanina seal elanud, ent kellega on nüüd katkenud side kuudeks.
Film on võitnud auhindu mitmel rahvusvahelisel festivalil ja Eestis linastunud veebruaris DocPointi festivalil, ent tema kinolevi Eestis seisab veel ees. Tänavusel Filmi- ja Teleauhindade jagamisel on film nomineeritud kolmes kategoorias: parim dokumentaalfilm, parim
operaator ja parim montaaž.

Dokumentalistide Gild ühendab Eesti tõsielufilmide tegijaid ja seisab dokumentalistika kui ühe kauni kunsti elujõulisuse ja kestmise eest.
Gildi kuulub 59 filmitegijat, kes iga-aastaseks suvekooliks valivad möödunud aastal linastunud dokumentaalfilmide tegijate hulgast ühe, keda tunnustada kolleegipreemiaga Doki Kild. Varemalt on kolleegipreemia pälvinud režissöörid Marta Pulk, Jaanis Valk, Joosep Matjus, Sandra Jõgeva, Nora Särak ja kahel korral Marko Raat. 

vt ka: https://www.efis.ee/et/filmiliigid/film/id/19098/