Dokigild

Dokumentaalfilmi koolitusprogramm „Ice and Fire Docs“

„Ice and Fire Docs“ on koolitusprogramm eesti ja soome dokumentaalfilmi autoritele, kellel on soov tegutseda rahvusvaheliselt. Koolituse raames töötatakse täispika dokumentaalfilmi arenduse, tootmise, finantseerimise ja levitamise eri aspektidega. Eesti ja soome filmitegijad saavad koolitusele kandideerida arenduses või tootmises olevate projektidega.

„Ice and Fire Docs“ loovjuhiks on rahvusvaheliselt tunnustatud koolitaja Mikael Opstrup Taanist. Teiseks peamiseks juhendajaks on Jesper Osmund, tuntud monteerija ja filmilugude konsultant, kelle käe all on valminud enam kui 100 dokumentaalfilmi.

Koolitusprogramm vältab aasta ja koosneb kolmest osast. Esimesed kaks sessiooni keskenduvad dramaturgiale, visuaalse loo jutustamisele ja montaažile. Kolmanda kohtumise fookuses on filmiprojektide turundamine ja levitamine.

Koolitus annab suurepärase võimaluse kahe riigi vahelise filmikoostöö arendamiseks. Esimest korda toimus „Ice and Fire Docs“ 2019. aastal. Programm sündis Eesti Dokumentalistide Gildi ja Eesti Filmi Instituudi algatusel ning nüüd korraldatakse seda tihedas koostöös Soome Dokumentalistide Gildiga. Koolitusprogrammi rahastavad Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Soome audiovisuaalse kultuuri edendamise keskus AVEK ja Soome Filmi Sihtasutus.  

Kontaktid:

Eva Kübar
Ice and Fire Docs korraldaja
Eesti Dokumentalistide Gild
evakybar@gmail.com

Viola Salu
Dokumentaalfilmide ekspert
Eesti Filmi Instituut
viola@filmi.ee

Sanna Kultanen 
Ice and Fire Docs korraldaja
Soome Dokumentalistide Gild 
info@dokumenttikilta.fi

Üldinfo
iafd@dokfilm.ee